Vyšší odborná škola

Vyšší odborná škola informačních studií nabízí profesně zaměřené vzdělávání pro absolventy SŠ s maturitní zkouškou, kteří si chtějí rozšířit svou dosavadní kvalifikaci, a které klade důraz na aplikační stránku studia.
Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky vznikla na adrese Novovysočanská 280/48, Praha 9 – Vysočany v r. 2009.
Od 1.7.2017 došlo ke sloučení se zanikající Vyšší odbornou školou informačních služeb, která fungovala od roku 1996. Výuka na vyšší odborné škole byla rozšířena o vzdělávací programy, které se na dané škole vyučovaly.
Od 1.7.2017 došlo ke změně názvu školy na Vyšší odborná škola informačních studií a Střední škola elektrotechniky, multimédií a informatiky. Sídlo VOŠ se přestěhovalo na adresu Pacovská 350/4, Praha 4 – Krč.
Škola se zapojila do evropského projektu VOV_technická oblast.
Projekt reaguje na potřebu zlepšení kvality a efektivity vzdělávání a odborné přípravy s důrazem na zvýšení jejich relevance k dlouhodobým potřebám absolventů, trhu práce a společnosti v rámci technické sekce. Vyšší odborné vzdělávání se bude inovovat prostřednictvím zvyšování úrovně cizího jazyka, tvorby otevřených digitálních zdrojů, modernizace metod hodnocení studentů, inovací odborné praxe, rozvojem dalšího vzdělávání a analýzou role VOV a návrhem koncepce VOV ve školském systému ČR.